Titolo | What Jack Gave |
Agenzia | Don't Panic |
Campagna | What Jack Gave |
Cliente | Wateraid |
Marca | WaterAid |
Data di Prima Diffusione/Publicazione | 2022 / 2 |
Settore | Enti/Istituzioni/Organizzazioni no-profit |
Tipo di Media | Web Film |
Lunghezza | |
Casa di Produzione | Stink Films |
AUDIO POST and SOUND DESIGN | String and Tins |
Founder | Joe Wade |
Creative Partner | Rick Dodds |
Strategy and Engagement Partner | Ellie Moore |
Associate Creative Director | George McCallum |
Copywriter | Saxony Goodwin |
Senior Account Director | Georgia Williams |
Account Manager | Alex Tilley |
Executive Producer | Jennifer Clare Houlihan |
Legacy and In Memory Lead | Dominique Abranson |
Mass Engagement Director | Johnty Gray |
Head of Supporter Activation | Nick Miller |
Communications Specialist | Chileshe Chanda |
Voices from the Field Manager | Kate Timbrell |
Director | Jai Moseley |
Executive Producer | Hannah Bellil |
Producer | Shea Coleman |
Producer | Gandhi El-Chamaa |
Production Manager | David Rose |
Production Assistant | Anna Peduzzi |
1st AD | Miles Lacey |
2nd AD | Ali Copland |
Runner | Elifcan Yazgun |
Direttore della fotografia | David Bird |
AC | Ilaria Fulvio |
AC | Emma Dillaway |
DIT | Anton Badstuber |
Gaffer | Chaima Ormazabal |
Spark | Beau Wilkinson |
Spark | Johnjoe Besangni |
Stylist | Holly Adamthwaite |
Hair and Make up | Kayla Selway |
Production Designer | Elena Muntoni |
Art Assistant | Tasneem Elnayal |
Grip | Steve Wells |
Sound Recordist | Hugh Griffiths |
Photographer | Adama Jalloh |
FEATURING | Caroline Martins |
FEATURING | Cosmo Oyeniran |
FEATURING | Sterling Betancourt |
FEATURING | Mia Tharia |
FEATURING | Mary Chitundu |
Service Production Company | African Fixer |
Service Producer | Durand Le Sueur |
Producer | Laila Shrand |
Fixer | Abel Silungwe |
Direttore della fotografia | Jason Prins |
Grip | Masuzyo Mwale |
Gaffer | Bright Bwalya |
Sound Recordist | Nicolous Revonyirenda |
Art Department | Elaine McNight |
EDIT | Exile Editorial |
Editor | Travis Moore |
Edit Producer | Julie Zivic |
Colorist | Richard Fearon |
Special Effects / VFX | Ablite Media |
Sound Design and Mix | Kaspar Broyd |
Additional Sound Design | Ollie Usher |
Rachel Hough | |
Foley | Cobblestone |
Stephen Ettery |